SSS

SSS

Kamyonumdaki tüm lastik pozisyonları için kaplama yaptırabilir miyim?

Yerel yasalarla değişebilmekle birlikte, kaplanmış lastikler kamyonların teknik olarak tüm akslarında kullanılabilir.

Kaplama lastik kullanımı ne kadar popülerdir?

Kaplama lastikler Avrupa kamyon lastiği pazarında değiştirilen tüm lastiklerin dörtte birini oluşturmaktadır.

Lastik karkasında sorun olması halinde dâhi kaplama yapılabilir mi?

Birçok lastik arızası onarılabilmektedir. Karkasların kaplama için en yüksek standartları sağladığından emin olmak amacıyla Bandag bayileri tüm karkasları kapsamlı test ve onarım işlemlerine tabi tutar. Tüm Bandag bayilerine Bandag tarafından bu kapsamda eğitim, onay ve yetki verilmektedir.

Bandag'ı sektör lideri yapan nedir?

Yüksek kaliteli lastik sırtı ürünleri ve kaplama ekipmanları geliştirme ve üretme alanındaki 60 yıllık tecrübemiz ve patentli özel kaplama sürecimizi sürekli iyileştirme sayesinde lider konuma gelmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda dünyanın en çok satan kaplama çözüm sağlayıcısıyız. Aslen lastik kaplama firması olmamıza rağmen dünyanın en büyük lastik ve kauçuk üreticisi Bridgestone'un bilgi birikimi ve inovasyonlarından da yararlanıyoruz. Türkiye genelinde 20'den fazla noktada bulunan üretici ağımız ise kaplama çözümümüzün ayrılmaz bir parçası ve en önemli faktörlerden biri.

FuelTech® nedir?

FuelTech® yüksek performanslı ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlayan Bandag kaplama teknolojisi demektir. Mevcut modellerimiz başarılı Bridgestone M749 Ecopia ve R109 Ecopia tasarımlarına dayanmaktadır. Bu modeller düşük yuvarlanma direncine sahip bileşikle can güvenliği, dayanıklılık ve ıslak zemin performansından ödün vermeyen özellikleriyle tanınmaktadır.

BASys nedir?

BASys terimi lastik verilerini toplayarak filolar ve bu filolara hizmet veren Bandag bayileri için verimlilik ve kârlılığı artıran özel lastik programları oluşturmak amacıyla anlayışlara dönüştüren küresel teknoloji platformu olan Bandag Sistemleri için kullanılır.

BASys hangi fonksiyonellikleri sunar?

BASys kaplanmış lastiğin kullanım ömrünü baştan sonra yönetmek ve bu süreçte karkas toplama, inceleme, kaplama üretimi, depolama ve nihai ürünü müşteriye teslim etme aşamalarına kadar tüm adımları desteklemek için kullanılan uçtan uca bir çözümdür. BASys 3 ana uygulamadan oluştur:

 

  1. BASys Karkas toplama uygulaması: filo veya lastik bayilerinden toplanan karkas verilerini kayıt altına alır.
  2. BASys Üretim uygulaması Bandag franchise bayisinin karkasları tüm kaplama üretim aşamalarında takip edebilmesine imkân tanıyarak optimize üretim kalitesi ve maliyet uygunluğu yönetimi sunar.
  3. BASys Arka Büro Uygulaması filo müşterilerine eyleme geçilebilir raporlama ile tam görünürlük sunar.