Lastiğimiz Kışa Hazır Mı?

27.10.2015
Lastiğimiz Kışa Hazır Mı?

Bridgestone kışa hazırlık günleri İstanbul Otogarı’nda

Büyük İstanbul Otogarı Bridgestone Servis Merkezi, 18 Aralık tarihine kadar düzenlediği ücretsiz etkinlik ile uzun yol otobüs kaptanlarını, mevcut lastiklerinin durumu ve kaplama zamanları hakkında bilgilendiriyor.

Brisa, kış aylarına girdiğimiz şu günlerde, uzun yol otobüs şoförlerini kullandıkları lastiklerin genel durumu ve kaplama ihtiyaçları ile ilgili bilgilendirmek amacıyla Büyük İstanbul Otogarı’nda bulunun Bridgestone Servis Merkezi’nde ücretsiz bir etkinlik düzenledi.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan düzenlenen kampanya ile Bandag kaplama hakkında bilgi almak Bridgestone Servis Projeleri Yöneticisi Tuğrul Karadeniz ve Kayra Ermutlu’dan bilgi aldı.

Lastigimiz Kışa Hazır Mı

Maliyeti az, çevreye duyarlılığı çok!

TOFED heyetini bilgilendiren Karadeniz, kaplama lastik maliyetinin yeni lastik maliyetinden çok daha az olduğunun altını çizdi. Kaplama lastiklerin çevreye etkilerinden de bahseden Karadeniz şu ifadeleri kullandı; “Bir kaplama lastiği üretilirken sadece 26 litre yakıt tüketilir. Bu rakam yeni lastik üretiminde 83 litredir. Kaplama lastik üretimi yüzde 30 daha az karbon emisyonunu ve lastik başına 20 kg daha az çelik kullanımı sağlar.”

Fotoğraf altı: Bridgestone Yöneticisi Tuğrul Karadeniz ve teknik ekip, Başkan Birol Özcan’a kaplama lastik ile ilgili bilgiyi uygulamalı olarak verdi.

Haberlere Geri Dön