ÇEVREYİ DÜŞÜNÜN!

ÇEVREYİ DÜŞÜNÜN!

EVERY CASING IS AN OPPORTUNITY. EVERY BANDAG RETREAD IS A RESPONSE.

alt text

Bandag tarafından sunulan gelişmiş lastik kaplamaları çevreci yaklaşımı ve sürdürülebilirliği sayesinde 60 yıldır müşterilerine tasarruf imkânı sunuyor.


Kilometre başına lastik maliyetinizi düşürmenin yanı sıra Bandag aynı zamanda hammadde alanında ileride çıkabilecek yetersizliği yöneterek ekolojik ayak izinizi azaltmaya yardımcı olur ve temel kaynaklarınızı verimli bir şekilde kullanabilmenizi sağlar. Lastik kaplama döngüsel ekonominin en eski örneklerinden biridir ve bu sayede eskimiş lastikleriniz atık olmaktan kurtarılır.

%70 DAHA AZ PETROL

Bandag yeni lastik üretimi için gerekli petrolün yalnızca %30'unu kullanarak kaliteli kaplamalar üretir.

 

Kaynak: BIPAVER

DAHA DÜŞÜK KARBONDİYOKSİT EMİSYONLARİ

Bandag kaliteli lastik kaplamaları üretirken yeni lastik üretimine kıyasla çok daha az enerji harcar ve bu sayede %80'e kadar daha az Karbondiyoksit ve diğer karbon emisyonu ortaya çıkar.

 

Kaynak: BIPAVER

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ VE YENİDEN KULLANİLAN MALZEMELER

Tüm lastik karkaslarının yeniden kullanılması sayesinde kaplama lastikler %75'e kadar geri dönüşümlü ve yeniden kullanılan malzemelerden oluşur ve bu sayede sürdürülebilirlik ve döngüselekonomiye daha da fazla katkı sağlanır. Birinci sınıf yeni lastik Bridgestone ve Lassa karkasları ikinci ve hatta üçüncü kullanım ömrü boyunca dayanıklı olacak şekilde üretilir. Eskimiş karkasların kaplanması, yeni lastik kullanımına kıyasla 70 litreye kadar petrol, 32 kiloya kadar kauçuk ve 14 kilo çelik* tasarrufu yapılabilmesine imkân tanır... Dünya genelinde bu değerler bir yıl içinde hızlı büyük miktarlara ulaşır!


*315/80R22.5 ebat için lastik başına

 

Kaynak: BIPAVER

retreading-recyling

ÖNEMLİ LASTİK ATİĞİ AZALTİMİ

Dünya genelinde her gün Bandag ile saatte 900 adede kadar lastik kaplanmaktadır*. Değerli karkaslarınızı Bandag sistemiyle kaplatarak lastik atık miktarının azaltılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

*kaynak: Bandag Global rakamları

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM

Bandag'ın çevremiz ve yeni nesillerin geleceğine olan bağlılığı hiç olmadığı kadar güçlüdür. Sürdürülebilir uygulamaları desteklemek amacıyla yeniliklerden yararlanarak ve üretimin tüm aşamalarında atıkları azaltarak enerji tüketimini düşürmek amacıyla yüksek verimli son teknoloji ekipman ve süreçler kullanarak yol almaya her gün devam ediyoruz.

VERİMLİ ÜRETİM SÜREÇLERİ

Bandag kaplamaları ön pişirilmiş sırt kauçuğu kullanılarak endüstriyel ortamda üretilir; Ön pişirilmiş lastik kaplama işlemi geleneksel sıcak kaplama pişirme sıcaklığının 2/3'ü oranındaki sıcaklıkta pişirilmesine imkân tanır. Bu 'soğuk' işleme daha az enerji gerektirdiği gibi bu pişirme sürecindeki sınırlı tutulabilen ısıl gerilmenin karkas dayanıklılığında olumlu etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Bu yöntem aynı zamanda yuvarlanma direncinin de azaltılmasına yardımcı olur.

YAKİNİNİZDAKİ ÇÖZÜM ORTAKLARİ

"Türkiye ve Avrupa genelinde işletilen Bandag lastik kaplama tesislerimizle lastik kaplama çözümlerini filonuzun ayağına getiriyoruz. Daha kısa dönüş sürelerinin yanı sıra Bandag bayilerinin yakınlığı ulaşım alanında tasarruf sağlayarak ta çevreye yardımcı olur.

Bandag girişimcileri size ve bölgenize özel çözümler sunarak en yüksek kalite standartlarıda size kaplamaları ulaştırmak amacıyla eğitim alarak uzmanlaşmıştır."

 

 

 

DAHA YENI KAPLAMALAR ÜRETEN BANDAG DAHA IYI BIR DÜNYA IÇIN ÇALIŞIR.

 

 

Bandag'ı tercih ederek kalite, dayanıklılık veya performanstan ödün vermeksizin birçok açıdan sürdürülebilir bir çözüm tercih edersiniz.

 

Daha iyisine hazır mısınız?

Size yakın bir Bandag bayisiyle bugün iletişime geçin.