LASTİK KAPLAMA SÜRECİ

BANDAG LASTİK KAPLAMA SÜRECİ

alt text

Bandag'la kaplanmış lastiklerin mükemmeliyeti, Bandag'ın sofistike ve yüksek standartlara sahip Lastik Kaplama Sürecinin doğrudan bir sonucudur. Kullanılan en gelişmiş teknoloji tüm adımları etkin ve hatasız hale getirir. Patentli Bandag lastik kaplama süreci lastiklerinizin ilk günkü performansını sunmayı amaçlarken her defasında tutarlılık ve güvenirlik sağlar.

BASYS SİSTEMİ

Süreç, BASys BKTS sistemiyle başlar. Bu teknolojiye sahip Bandag bayileri tüm karkaslara özgün barkod numarası vererek karkası lojistik ve üretim süreçleri boyunca takip eder. Bu sayede lastiklerin takibi sürekli sağlanarak kaplama işlemi daha etkin bir hale getirilir.

Kalite, güvenirlik ve performans taahhüdümüz Bandag Güven Sözleşmesiyle desteklenir.

1. ADİM: İLK GÖZLE İNCELEME

Diğer işlem adımlarına geçmeden önce eğitimli uzmanlarımız tarafından karkas detaylı gözle incelemeye tabi tutulur. Bandag lastik kaplama yöntemi için iyi bir başlangıç noktası esastır ve bu ilk inceleme sayesinde aşırı hasarlı karkaslar tespit edilebilmektedir. Bandag'ın her zaman her yerde Bandag olması bu ilk adım sayesinde sağlanır.

2. ADİM: MAKİNE İLE TAHRİBATSİZ İNCELEME

Bu adımda en ileri teknoloji kullanılır. İnsan gözünün göremeyeceği deliklerin tespit edilmesinde yüksek gerilimli çivi deliği detektörleri kullanılır. Bunun yanı sıra Lazer Kesme İnterferometresi veya "Shearography" uzmanlarımızın karkasın içini derinlemesine inceleyerek iç hasarların tespit edilerek yerlerinin saptanmasına imkân tanır. Bu sayede Bandag uzmanı karkasın Bandag kaplama uygulamasına uygun olup olmadığını doğrular.

3. ADİM: RASPALAMA

Bu adımda raspalama makinesi karkastaki fazla kauçuğu temizleyerek ideal boyutlara ve yuvarlaklığa geri getirir ve yeni sırt kaplanması için hazırlar. Bandag teknolojisi, üretim teknolojisinin kalitesi ve süreçlerdeki kesinlik ile birlikte kusursuz kaplama yapmayı sağlar.

4. ADİM: KRATER AÇMA

Krater açma adımında karkasın yüzeysel hasarları dikkatlice ortadan kaldırılır. Gerekli olması halinde tamir işlemleri de bu adımda gerçekleştirilir. Bu adımda aynı zamanda Bandag operatörü karkasın "geri kazanımını" sağlar. Bu işlem adımının iki amacı vardır. Karkasın tamamen temiz olarak kaplama işlemine hazır olması sağlandığı gibi kaplama lastiğin yeni kullanım ömrünün sonuna kadar iyi durumda kalacağı... ve bir sonraki yeniden kaplama işlemine hazır olacağı garanti edilir!

5. ADİM: YENİ SİRT GEÇİRME

Bu adımda kullanım amacına yönelik geliştirilmiş sırt deseni ve karışıma sahip Bandag sırtı hazırlanan karkasa uygulanır. Dikkatli ölçüm ve sırt hazırlama işlemlerinin ardından sırt kaplama işlemiyle eskimiş lastikler yeni Bandag kaplama lastiklere dönüştürülür. Karkas ile yeni sırt arasına uygulanan pişmemiş kauçuk katmanı pişirme işlemi sonrasında kalıcı birleşme sağlayacaktır. Bu aşamada işlerinde uzman operatör, yüksek teknoloji Bandag ekipmanları kullanarak yüksek kaliteli ve dayanıklı kaplamayı sağlayacaktır.

6. ADİM: PİŞİRME

Pişirme veya "vulkanizasyon" işlemi yeni Bandag sırtın eskimiş karkasa kalıcı bir şekilde bağlanmasını sağlar. Lastik hava geçirmez zarfa alındıktan sonra pişmemiş kauçuk katmanının kesin ve geri dönüşsüz elastik hale dönüştürülmesi amacıyla basınç ve sıcaklık uygulanır. Bu sayede karkas ve sırt bir sonraki Bandag kaplamaya kadar asla ayrılmaz...

7. ADİM: SON KONTROL

Süreç tamamlandıktan ve gerek gözle gerekse makineyle nihai inceleme yapıldıktan sonra Bandag operatörü kaplanmış lastiği satış için onaylar. Nihai ürünün gerçek bir Bandag olduğundan ve Bandag kalite ve görüntüsüne sahip olduğundan emin olur!

BANDAG LASTİK KAPLAMA SÜRECİ