EKONOMİ EKOLJİYLE BİRLEŞTİĞİNDE

EKONOMİ EKOLJİYLE BİRLEŞTİĞİNDE

alt text

Bandag lastik kaplamalarını tercih etmeniz yalnızca sizin için değil, aynı zamanda çevre için de iyidir. Üretim sürecinde yer alan doğal kaynaklar, enerji ve karbon emisyonlarını önemli ölçüde azaltıyoruz ve her yıl milyonlarca lastiği geri dönüşüme kazandırıyoruz. Hesabınızı bugün yapın ve Bandag'ın çevre ayak izinizi azaltırken karınızı arttırmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

900 LASTİK/SAAT *

900 TYRES/HOUR *

Veya 15 lastik/saniye… Bu rakam Bandag tarafından her gün durmaksızın çalışılarak dünya genelinde geri dönüşüme kazandırılan ortalama karkas sayısıdır. Hammadde ve enerji tüketiminden tasarruf sağlanarak atıklar önemli ölçüde azaltılır.

*Bandag Global rakamları

%80 DAHA AZ KARBONDİYOKSİT*

Bandag kaliteli lastik kaplamaları üretirken yeni lastik üretimine kıyasla çok daha az enerji harcar ve bu sayede %80'e kadar daha az KARBONDİYOKSİT ve diğer karbon emisyonu ortaya çıkar.

*Kaynak: Bipaver

%75 GERİ DÖNÜŞÜMLÜ*

Tüm dış lastiklerin yeniden kullanılmasıyla Bandag lastik kaplamalarında %75'e kadar geri dönüşümlü malzeme bulunur ve bu sayede çevre için daha da iyidir.

 


*Kaynak: Bipaver

DAHA AZ DOĞAL KAYNAK

Kaliteli lastik kaplama üretiminde yeni lastiğe kıyasla ortalama 70L daha az petrol, 32kg daha az kauçuk ve 14kg daha az çelik kullanılır*. Dünya genelinde yıl boyunca kullanılan bu miktarların toplamı bir hayli yüksektir!

*315/80R22.5 ebat için lastik başına